Zobacz wszytkie serwisy JOE.pl
blogiblog4u.pl blogiblogasek.pl katalog stronwjo.pl avataryavatary.ork.pl czcionkiczcionki.joe.pl aliasydai.pl, ork.pl, j6.pl tapety tapety.joe.pl obrazkiobrazki na NK
Online: ---
zdrowie i choroby nieruchomości na mapie
Czy kapsułki do prania to dobra alternatywa proszku?


Czy kapsułki do prania to dobra alternatywa proszku?

Środki piorące stanowią bardzo duży odsetek wśród wszystkich środków chemicznych przeznaczonych do sprzątania. Coraz częściej spotykamy się z nowymi propozycjami jak http://www.generalfresh.pl/czystosc/srodki-do-prania/kapsulki-do-prania dzięki którym pranie jest skuteczniejsze i efektywniejsze. Na początek może powiedzmy po jakie środki piorące sięgamy najczęściej. Na liście zdecydowanie muszą znaleźć się: proszki, żele i kapsułki do prania a także płyny do prania i do płukania. Dziś warto skupić się na kapsułkach, ponieważ to one wzbudzają najwięcej wątpliwości.

Skuteczność kapsułek do prania

Producenci wszystkich marek, które w swojej linii produkcyjnej posiadają kapsułki do prania zapewniają nas - klientów, że jest to idealna alternatywa dla tradycyjnego proszku do prania. Czy na prawdę tak właśnie jest? W jaki sposób działają kapsułki? Są to zapakowane w specjalną rozpuszczalną folię, odpowiednio podzielone dawki żelu, które mają bezpośrednie oddziaływanie na zabrudzone tkaniny. Ich skuteczność w dużej mierze zależna jest od składników, jakie zostały zastosowane w procesie produkcji. Jedne są bardziej efektywne, inne niestety mniej. Jeśli chodzi o porównanie kapsułek do proszku to nie można przeceniać jednego bardziej, od drugiego.

Wady i zalety

Proszki zwykle są bardziej wydajne, ale z kolei kapsułki są znacznie praktyczniejsze i wygodniej się je stosuje. Skąd ta wygoda? Jak wiadomo proszek należy wsypać do odpowiedniego pojemnika wydzielonego w pralce. Problemy jakie się przy tym pojawiają są dwa. Po pierwsze trudno ocenić ile faktycznie tego proszku trzeba użyć. Po drugie, proszek zawsze osadza się w tych pojemnikach i jest trudny do usunięcia. Proszek również może się wysypywać a jego uprzątnięcie z racji granulacji jest dość uciążliwe. Kapsułki wystarczy wyjąć z opakowania i włożyć bezpośrednio do bębna pralki. Jednak ich stosowanie wydaje się być nieco droższe, dlatego też w dalszym ciągu chętniej sięgamy po proszki. Obydwa rozwiązania są dobre. Kapsułki to dobra alternatywa dla proszku, ale każdy musi sam ocenić, którego z tych środków woli używać.

 


Głosuj (0)

15:58:39 7/09/2016 [Powrót] Komentuj

>Nuta Inspiracji<

Zajrzało 3235 czytelników

.:: Księga ::.
Księga Gości 0
Dodaj do Księgi

.:: O mnie ::.

Uwielbiam wnętrza w naprawdę dobrym stylu stworzone z prawdziwą pasją, polotem i finezją. Na swoim blogu chętnie się podzielę swoimi inspiracjami (nie tylko wnętrzarskimi) oraz ciekawymi aranżacjami znalezionymi w sieci.


Dodaj do Ulubionych

.:: Archivum ::.

2016
Grudzień
Październik
Wrzesień
Sierpień
Lipiec
Czerwiec
Maj
Kwiecień


.:: Fav ::.
.:: Linki ::..:: Opis ::.


Moje opinie na temat nowatorskich aranżacji oraz inspirujących pomysłów na wystrój.


Strona Główna